Pomáhame klientom realizovať sny o bývaní, investovaní a dôchodku.

             +421 905 159 129     maria.rusnakova@afinadvice.sk

7 DÔLEŽITÝCH TIPOV, ABY SA VYBAVOVANIE HYPOTÉKY NESTALO NOČNOU MOROU

Plánujete kúpiť byt, stavať dom? A ste si istý, že myslíte naozaj na všetko?
Nenechajte nič na náhodu a stiahnite si ZDARMA zoznam vecí, na ktoré nesmiete počas vybavovania hypotéky zabudnúť.

Končí Vám fixácia úrokovej sadzby? Ako ďalej?

Končí  vám fixácia úrokovej sadzby? Ako ďalej?

03. 05. 2017
Máte hypotekárny úver a tento rok vám končí fixácia úrokovej sadzby? Úrokové sadzby sú ešte stále na historickom minime a banky lákajú klientov akciami. Ako dosiahnuť čo najlepšie podmienky pre svoju hypotéku?

 

 

Koniec fixácie úrokovej sadzby

Ak vám v tomto období končí fixácia úrokovej sadzby, zbystrite pozornosť. Pozrite si svoju úverovú zmluvu. Fixácia začína dátumom podpisu zmluvy, nie dátumom čerpania finančných prostriedkov z úveru. K dátumu podpisu zmluvy viete splatiť nielen časť svojho úveru bez poplatku, ale získať aj lepšie podmienky na ďalšie obdobie.

Banka vám dva mesiace pred výročím fixácie pošle list, v ktorom vám oznámi úrokovú sadzbu na ďalšie obdobie. Je dobré mať už vopred zistené a porovnané podmienky v jednotlivých bankách.

 

Akciové ponuky bánk

V súčasnosti v bankách prebiehajú akcie na získanie nových klientov: odpustenie poplatku za spracovanie úveru, ohodnotenie nehnuteľnosti, zaplatenie poplatku za kataster, poistenie nehnuteľnosti. V prípade, že vám fixácia končí až o niekoľko rokov, niektoré banky vám zaplatia pokutu za predčasné splatenie úveru.

 

Refinancovanie úveru

Banky pri refinancovaní pozerajú na úverový register. Ak svoj úver splácate včas, bez problémov, máte úverovú históriu, nevystupujete už ako nový klient. Pre banky ste menej rizikovým, bezpečnejším klientom.

 

Ďalšie dôležité úverové podmienky

Úroková sadzba nie je tým jediným kritériom, podľa ktorého by ste sa mali riadiť. Pozrite sa aj na ďalšie podmienky a poplatky, ktoré banky vyžadujú. Lepšia úroková sadzba býva podmienená aktívnym využívaním bežného účtu, kreditnej karty, poistením, uzatvorením sporivého programu.

Zistite si aj podmienky a možnosti mimoriadnych splátok.

 

Refinancovanie úveru v inej banke

Ak sa rozhodujete o presune hypotéky do inej banky, svoju materskú banku musíte požiadať o vyčíslenie zostatku úveru pred dátumom fixácie úrokovej sadzby. Deň pred ukončením fixácie už musia byť peniaze na vyplatenie úveru v plnej výške na vašom účte. Na základe svojich skúseností viem povedať, že žiadna banka nechce prísť o svojich klientov, preto, ak máte lepšiu ponuku od konkurencie, materská banka upraví svoje podmienky.

 

Mimoriadne splátky

Aj v prípade, že chcete dať mimoriadnu splátku, musíte podať žiadosť minimálne 30 dní pred dátumom vyplatenia tejto splátky. Zasielanie mimoriadnych splátok je možné v každej bankovej inštitúcii raz ročne (minimálne 20 % z výšky istiny). Týmito splátkami pri znižovaní doby splácania úveru sa vám výrazne znižuje preplatenosť úveru.

 

Aby ste nemuseli obiehať všetky banky sami, využite služby finančného sprostredkovateľa. Má to niekoľko výhod. Získate nielen čas, ale aj pomoc pri vybavovaní v banke, na katastri, pri poistení a potvrdení vinkulácie.

pf 2019.jpg
Kto Vám radí
rusnakova.jpg

Mária Rusnáková

riaditeľ, finančný expert

+421 905 159 129

Finanční experti

Anna Hyková

+421 905 725 388

Anna Pižemová

+421 905 112 229

Slavomír Králik

+421 903 314 694

Kontaktujte nás

LYONESS na web.png

 7 DÔLEŽITÝCH TIPOV,
ABY SA VYBAVOVANIE HYPOTÉKY
NESTALO NOČNOU MOROU
 

7 DÔLEŽITÝCH TIPOV, ABY SA VYBAVOVANIE HYPOTÉKY NESTALO NOČNOU MOROU

Plánujete kúpiť byt, stavať dom? A ste si istý, že myslíte naozaj na všetko?
Nenechajte nič na náhodu a stiahnite si ZDARMA zoznam vecí, na ktoré nesmiete počas vybavovania hypotéky zabudnúť.